Biz Sizi Arayalım

Adınız (*)

Telefon (*)

0212 588 64 74 0850 259 40 42

Stud Çivisi / Kayma Kaması

Stud Çivisi-Kayma Kaması-Stud Çivisi Nedir ?

Stud Çivisi-Kayma kaması kompozit döşemeyi çelik konstrüksiyona bağlayan ve kesme kuvvetini aktaran bir çelik yapı elemandır. Genelde 19 mm stud çivisi kullanılmakla beraber kalınlıkları değişik olabilir. Sistem yükleri altında beton, trapez sac ve çelik konstrüksiyonun beraber çalışabilmesi stud çivisi adı verilen saplama özel alaşımlı kaynak parçaları ile yapılır.

 

Stud çivileri yüksekliği projede belirtilen beton yüksekliğine bağlı olarak değişir. 25-30 mm paspayı bırakılarak Stud çivisi yüksekliği seçilir.100 mm beton için uygun olan stud çivisi yüksekliği 75 mm’dir.

Stud çivisi uygulama sayısı tali kiriş sayısına ve trapez sac formuna göre değişir. Ortalama m2 kullanım 4-6 adettir.

Özel stud çivisi yerine kaynaklanan parça inşaat demiri, cıvata veya başka türlü çözümler kesinlikle stud çivisinin yerini tutmaz. Stud Çivisi Uygulamaları, stud çivisi ve özel stud çivisi kaynak makinası ile yapılmalıdır.

Bayrakçı Metal olarak sizlere stud çivi kaynak makinaları arasında dünyaca bilinen ve kabul gören NELSON markasının en üst modeli Nelweld6000 stud çivi kaynak makinası ile hizmet vermekteyiz. Piyasadaki birçok makine sadece 19 mm çapta kullanmaya uygunken, biz 32 mm’ye kadar sorunsuz bir şekilde uygulama yapabiliyoruz. Aynı makineden çıkan çift tabanca kullanılarak iki kişi ile aynı anda çalışıp çok daha hızlı uygulama yapabilmekteyiz.